Jak to všechno začalo

Často se setkáváme s dotazy na naše začátky. Rozhodli jsme se tedy poodkrýt roušku tajemství a podělit se o náš příběh. Jsme přátelé, kteří se před více jak třemi roky stali vegetariány. Ponechme nyní stranou důvody s konstatováním, že tato změna nám přinesla pouze a jenom pozitiva. I tak jsme ale nikdy netoužili po vlastní restauraci. Náš problém ale bylo stravování v Prostějově. Ve chvíli, kdy se člověk začne chovat dle toho čemu věří, nastane na jeho životní cestě dříve či později překážka, kterou musí vyřešit. Může to být morální problém člověka, jenž se stal věřícím a život jej zkouší, stejně jako to může být denní stravování jiného člověka, který se rozhodl být vegetariánem. V našem případě jsme řešili nemožnost denně se v Prostějově najíst zdravě jídly připravenými na rostlinné bázi a bez násilí na zvířatech. Existovalo částečné řešení, tedy jezdit každý den do Olomouce, trávit hodiny (kolony na dálnici, nehody a uzavírky) v autě a na cestách a ze svého časového plánu vyčlenit alespoň hodinu a půl na oběd. To lze vydržet rok, ale nikoliv věčně. Ještě na Silvestra 2014 jsme v nejužším přátelsko/rodinném kruhu žehrali na stravovací zařízení Prostějovska a modlili se za možnost jíst v Prostějově zdravě. Slova “kéž by v Prostějově někdo otevřel vegetariánskou restauraci” nám zněla z úst stejně nevině jako konstatování, že Prostějov asi není na podobné zařízení vhodné město.

Osud nám ale zjevně připravil jinou cestu, než jsme si mysleli… Začátkem roku 2015 jsme se pokusili aktivně oslovit známé provozovatele prostějovských restaurací s cílem ať nabídnou “nám” lidem majícím potřebu se zdravě a vegetariánsky stravovat alespoň jedno denní vegetariánské menu. Náš plán potažmo naše upřímné žádosti se setkali s naprostým nepochopením a občas až pohrdavým výsměchem. Naše potřeby a naše filozofie narazila na tvrdou realitu gastronomie v ČR. Nikdo z námi oslovených provozovatelů se nehodlal ani podílet na zdravé stravě pro nás, do té doby ještě prostějovské zákazníky. Zklamáni z této situace jsme žili dál život kočovných obědových strávníků a závistivě pokukovali po jiných městech s širokou nabídkou kvalitní stravy rostlinného původu.

Náhoda tomu chtěla a dozvěděli jsme se, že restaurace jenž byla původně v prostorách hotelu Avion zavřela a prostor bude velmi pravděpodobně k dispozici. Prostor restaurace byl velký a přes jeho tristní a zanedbanou údržbu jsme okamžitě rozpoznali potenciál, jenž se uvnitř skrýval. I tehdy jsme si ale nebyli jisti, jestli je toto “naše cesta”. Stále jsme se chtěli pouze podílet na revoluci stran prostějovského denního stravování. Ani koncem ledna se ale nic nezměnilo a stále jsme v tom byli sami. Žádná pozitivní reakce s příslibem spolupráce ze strany dotázaných provozovatelů restaurací.

A tehdy zazněla ona věta:

Jsme v tom sami, asi si to budeme muset udělat sami…

6. února 2015 jsme podepsali smlouvu na prostory a dali se do práce.

You may also like

One comment

  • Dobrý den,
    v Prostějově pouze pracuji, a možnost objednat si zdravé, a dobré jídlo mi zde scházela. Není vždy dost času si stále jídlo chystat doma.
    O Vaši restauraci a možnosti rozvozu zdravé stravy jsem se dozvěděla úplnou náhodou. Vyzkoušela jsem a vůbec nelituji. Výborná jídla, perfektně zabalená, a navíc ještě v krásném originálním balení, a jako třešnička na dortu, doručená velmi milou obsluhou.
    Přeji Vám ať Vám chuť, energie a nasazení vydrží, rozmnožují se řady nás spokojených strávníků, a těším se na další dobré, zdravé dobrůtky.
    M.Ř.

Leave a comment